Пољопривредна школа Бач је основана 1995. године као једина средња школа на територији општине Бач. Област рада за коју се образују ученици наше школе је пољопривреда, производња и прерада хране. Пољопривредна школа Бач бави се образовањем редовних и ванредних ученика.

Оснивачка седница Пољопривредне школе Бач, 1995. година

Први наставници Пољопривредне школе Бач, 1995. година
2024. године Пољопривредна школа Бач је уписала своју тридесету генерацију и тиме показала оправданост свог постојања на овој територији. Током тридесетогодишњег рада школу је похађало преко 1000 редовних и ванредних ученика у следећим образовним профилима: пољопривредни техничар, руковалац-мехничар пољопривредне технике, узгајивач стоке, цвећар-вртлар, произвођач прехрамбених производа и пекар.

Практична настава ученика наше школе
Тренутно се у школи образују ученици у три образовна профила, и то:
- Пољопривредни техничар – четврти степен
- Руковалац пољопривредне технике – трећи степен
- Пекар – трећи степен
Многи наши ученици су по завршетку школовања у нашој школи уписали разне факултете и са успехом их завршили. Данас су успешни у разним занимањима и са њима се посебно поносимо. Неки од њих су се касније вратили у нашу школу али сада као млади наставници који су се укључили у рад школе и у образовање нових генерација ученика.
Пољопривредна школа од свог оснивања до данас налази се у истој школској згради са основном школом Вук Караџић из Бача, где се изводи теоријска настава, један део вежби и друге школске активности.

Школска зграда
Практична настава и већи део вежби изводе се на школској економији која се налази у релативној близини школске зграде и аутобуске станице, око 20-30 мин хода. На школској економији се изводи највећи део практичне наставе, док се један мањи део практичне наставе обавља по другим пољопривредним и прехрамбеним предузећима и пољопривредним газдинствима.

Школска економија
Једна од значајних активности школе су и ученичке екскурзије и путовања. Колектив школе се залаже да се у складу са тренутним могућносима и приликама организују ученичке екскурзије и путовања. Екскурзије су у главном организоване као матурске екскурзије са завршним разредима али када су постојале могућности на ученичке екскурзије су ишли и ученици нижих разреда. Тако смо кроз ученичке екскурзије посетили бројна места широм Републике Србије као и Италију, Чешку, Словачку, Мађарску и Босну и Херцеговину. Такође у досадашњем животу и раду школе организована су бројна путовања и посете наших ученика различитим сајмовима, предузећима, стручним и културним манифестацијама а све у циљу њиховог што ширег образовања.

Матуранти на екскурзији у Будимпешти, 2018. година
У претходних тридесет година рада школа је успешно сарађивала са другим школама, факултетима и другим институцијама. Између осталих за развој наше школе посебно је значајна сарадња са норвешком организацијом Jaeren Produktutvikling и Пољопривредном школом из Оксневада у Норвешкој која је започела 2004. године. Кроз пројекте који су реализовани у оквиру ове сарадње започета је изградња школске економије на којој је подигнут први пластеник и засађен воћњак. То је био почетак подизања и развоја наше школске економије на којој се од тада у континуитету подижу нови објекти, засади и врши опремање са новом пољопривредном механизацијом. Такође у оквиру сарадње са Норвешком наши професори и ученици су били у студијској посети Школи у Окнсеваду, Норвешка 2009. године а већ следеће године смо имали прилику да групу ученика са професором дочекамо и угостимо код нас. Међусобне посете су биле веома значајне за усавршавање, размену искустава и дружење.

Делегација наше школе са домаћинима у Норвешкој, 2004. година
Редовно учествујемо на Репубилчким такмичењима из пољопривредне производње а 28-29. 10. 2011. године смо били и домаћини Републичког такмичења из биљне производње, за чију организацију смо добили много похвала гостујућих школа и екипа. На том такмичењу наш ученик Милош Мршић је освојио друго место у конкуренцији свих пољопривредних школа из Србије. Такође наш ученик смера Пољопривредни техничар Велемир Милан је 2010. године освојио прво место на Републичком такмичењу пољопривредних школа такмичећи се у дисциплини орезивања воћних стабала.

Републичко такмичење пољопривредних школа у Бачу, 2011. година
Школа успешно сарађује са бројним факултетима, као што су ФИМЕК из Новог Сада, Пољопривредни факултет из Новог Сада и ЕDUCONS ИЗ Сремске Каменице, и учествује на такмичењима која они организују. Школске 2014/2015 године наша ученица Наташа Пушара је освојила друго место на такмичењу на Факултету еколошке пољопривреде у оквиру међународног пројекта KNOBUR, у организацији Универзитета EDUCONS. Ученици и наставници се редовно укључују у манифестацију “Дани европске баштине” која се сваке године одржава у општини Бач. Такође наша школа је и редовна учесница манифестације “Крос РТС-а”.
Школа има успешну сарадњу и са другим установама и организацијама као што су Институт за ратарство и повртарство у Новом Саду, Центар за органску производњу у Селенчи и организација ФАО у пројектима органске пољопривреде.
2011. године Пољопривредна школа Бач је заједно са Институтом за ратарство и повртарство из Новог Сада и компанијом Агромаркет из Крагујевца организовала огледну производњу на пољима у саставу школске економије а затим и дан поља који је био изузетно посећен од стране пољопривредних произвођача из околине.

Дан поља на школској економији, 2011. година
Од 2020. године Пољопривредна школа Бач је укључена у више пројеката под окриљем Еразмус-а. У оквиру тих пројеката ученици и наставници су учествовали на различитим активностима и били на већем броју студијских путовања у Немачкој, Португалу, Грчкој, Хрватској, а заузврат гости наше школе били су ученици и наставници средње школе из Турске.

Наши ученици у Берлину у оквиру Еразмус сарадње, 2024. година
Наша школа активно сарађује са “Групом за образовање” што је довело до комплетног реновирања једне учионице у којој је направљен Мејкерс Лаб и покренути други пројекти који поспешују квалитет рада школе. Такође наша школа је активна и у пројектима организације “Достигнућа младих”.

Отварање Мејкерс Лаба, 2024. година
Иако се у свакодневном раду сусрећемо са бројним проблемима (недостатак школске зграде, савремене школске радионице, кабинета за извођење практичне наставе ученика на смеру Пекар као и објеката за складиштење и чување наших производа) трудимо се да ентузијазмом и залагањем надокнадимо све недостатке и нашим ученицима омогућимо стицање квалитетног и функционалног знања за будућност.